Бібліотечне життя



«Україно, люба ненько»
Україна... Золота, чарівна сторона. Земля рясно уквітчана, зеленню закосичена. Скільки ніжних поетичних слів придумали люди, щоб висловити гарячу любов до краю, де народилися й живуть!
24 серпня 1991 року назавжди залишиться пам’ятним днем. У цей день проголошено Акт про незалежність України. Акт проголошення незалежності завершив тисячоліття прагнення українського народу до волі, до створення своєї суверенної держави. А 1 грудня цього ж року відбувся Всеукраїнський референдум, на якому Акт проголошення незалежності дістав переконливе підтвердження в схвалення.
Напередодні відзначення Дня Незалежності України 18 серпня 2015 року на площі Поштовій відбулася літературно-музична композиція «Україно, люба ненько», за участі учасників гуртка «Барвисті метелики» (кер.А.Сасин), який діє при дитячій бібліотеці. Ведучими заходу були Богоста Неля та Сасин Анна, роль гості з майбутнього виконала Савчук Анна, слова Т.Г.Шевченка декламувала Магей Ярина, роль юнака та дівчини виконували Телецький Степан та Куртяк Лариса.
Музичні вітання з нагоди свята дарував учасник обласних фестивалів та конкурсів, в т.ч. обласного фестивалю «Іван Попович збирає друзів», телевізійного конкурсу «Загудеме в’єдно у Рокаш оркестра», соліст - Віталій Горбей (смт.Дубове).

     «Незалежність України дає можливість кожному з нас стати справжнім господарем своєї землі, а для того, щоб ним стати, потрібно, найперше, любити землю, віддати їй розум, серце, душу» - такими словами завершилася літературно-музична композиція.






«З Днем Незалежності тебе, Україно!» 
На площі Поштовій користувачі дитячої бібліотеки малювали різні малюнки кольоровими крейдами, чим приваблювали погляд перехожих. Враховуючи, що наближається день Незалежності України діти привітали рідну країну яскравим написом: «З Днем Незалежності тебе, Україно!» 




 Інформаційна година
 "Прийняття християнства. Володимир Великий"
28 липня на дитячому майданчику (площа Поштовавідбулась інформаційна година "Прийняття християнства. Володимир Великий", присвячена 1000-річниці успінія Володимира Великого та Хрещення Київської Русі, яку підготували працівники Тячівської центральної дитячої бібліотеки разом з користувачами Савчук А. та Богоста Н. Вони зачитували цікавинки для присутніх дітей, які також переглядали виставку присвяченій цій темі.

Інформаційна година "Прийняття християнства. Володимир Великий"

Інформаційна година "Прийняття християнства. Володимир Великий"

Інформаційна година "Прийняття християнства. Володимир Великий"

Вулична акція «Краща дружба – це дружба з книгою!»
Працівники Тячівської районної бібліотеки для дорослих разом з дитячою бібліотекою провели вуличну акцію «Краща дружба – це дружба з книгою!».
Метою проведення акції є відродження соціальної ролі книги та читання.
Були представлені книги художні, по мистецтву, історичного характеру та література про рідний край. А працівники дитячої бібліотеки також представили дитячу літературу зокрема казки, та книги по розважальній тематиці.
«Краща дружба – це дружба з книгою!».


«Краща дружба – це дружба з книгою!».


До дня шахматиста
З нагоди Дня шахматиста 20 липня в будинку культури пройшов шаховий турнір для дітей. Безпосередню участь у грі брав кандидат у майстри спорту з шахів 
Давид Дем'янченко. У турнірі перемогла дружба.

шаховий турнір для дітей

шаховий турнір для дітей

«Сім’я в бібліотеці»
До дня родини 10 липня в Тячівській районній бібліотеці для дітей відбувся день сімейного читання «Сім’я в бібліотеці». До бібліотеки завітали матусі з дітьми дошкільного віку, які готуються до дитячого садка. 
Бібліотекар провела екскурсію по бібліотеці, ознайомила батьків з книжковою виставкою «Малятам, їхнім мамам і татам», зачитала поради батькам «Як навчити дитину слухати з першого разу», «Сім батьківських заповідей», «Почуйте серцем голос вашої дитини». Батьки з цікавістю обговорили корисні рекомендації і зауваження. 
На заході була присутня вихователь дитячого садочка Бойко І.В., яка розповіла батькам як підготувати дітей до садочка, про позитивні сторони виховання дітей у дошкільних навчальних закладах, про адаптацію дітей у новому колективі та вміння поводитися в колі ровесників. 






В гостях у дошкільнят
Працівники дитячої бібліотеки з активними користувачами  завітали у дошкільний навчальний заклад №1, що в м.Тячів. Бібліотекарі розповіли діткам, що в нашому місті є такий будинок, де живуть багато цікавих дитячих книг і цей будинок називається - дитяча бібліотека. Користувачі дитячої бібліотеки – Суходольська Руслана та Стойка Анастасія – зачитували діткам цікаві казки, загадки про казкових героїв, на які діти із задоволенням відповідали. Книги, які принесли з собою бібліотекарі діти із задоволенням розглядали. 




Літературна гра-мандрівка
Учні молодших класів табору відпочинку, який діє при ЗОШ І-ІІІ ст.№2 (вчителі Думнич О.Й., Орто Л.М.) завітали до бібліотеки на літературну гру-мандрівку "Знавці казок". Учні знімали чари з чарівної КРАЇНИ КАЗОК, яку зачарував злий Чарівник. На різних зупинках від дитячої бібліотеки по різним місцям міста Тячів виконували завдання, за допомогою яких зняли злі чари з КРАЇНИ КАЗОК.







Екскурсії до бібліотеки



 Після екскурсії до бібліотеки разом відвідали картинну галерею



День першокласника
До дитячої бібліотеки завітали учні 1-их класів ЗОШ І-ІІІ ст. №1 ім.В.Гренджі-Донського. Бібліотекарі приязно прийняли юних відвідувачів бібліотеки, розповіли про правила користування книгою, бібліотекою, грали в гру "З якої казки?"
Учні 1-Б класу ЗОШ І-ІІІ ст. №1 ім.В.Гренджі-Донського (класний керівник Попович М.В. та Кричфалушій О.В.) підготували літературно-музичну композицію, присвячену книзі. 








До Міжнародного дня захисту дітей 
Міжнародний день захисту дітей започаткувала Міжнародна демократична федерація жінок ще 1949 року. Вперше день захисту дітей був проведений в 1950 році у 51 країні світу. ООН підтримала цю ініціативу і оголосила захист прав, життя і здоров'я дітей одним з пріоритетних напрямків своєї діяльності. В Україні цей день святкують вже 17 років поспіль.

До Міжнародного дня захисту дітей перед районним будинком культури дитячою бібліотекою була організована літературно-музична година «Діти хочуть мир на всій планеті». Учасники гуртка «Барвисті метелики», який діє при дитячій бібліотеці (керівник Сасин А.В.) запросили всіх у чудовий світ дитинства, розповіли про права дітей. Юні таланти з с.Красна, с.Новоселиця та м.Тячів співали пісні, розповідали вірші.




До дня захисту дітей
Бібліотекою-філією с.Підплеша була проведена розважальна година за межами  бібліотеки "Хай сяє сонце в світі, щасливі будуть діти", під час якої були організовані дитячі розваги, ігри, діти співали пісні та розказували вірші.


День вишиванки
21 травня відзначається Всеукраїнський день вишиванки. З нагоди цієї події дитячою бібліотекою спільно з учнями 5-10 кл. ЗОШ І-ІІІ ст. №1 ім.В.Гренджі-Донського (Острешко Л.М., Кричфалушій К.М.) на площі Поштовій перед районним будинком культури була проведена літературно-музична година "Чарівна краса вишиванки". Ведучі: Поковба Я., Стадник В., Ребар В., Ваяй К. запросили всіх полинути в прекрасний світ народної вишиванки, щоб дізнатися більше про наші традиції, обряди, культуру та історію. Завершилося свято піснею "Мамина сорочка", яку виконали всі учасники.

Всеукраїнський день вишиванки

Лялька-мотанка
У виставковій залі районного будинку культури 20 травня відбувся майстер-клас по виготовленню ляльки-мотанки. Пані Лариса розповіла дітям про значення ляльки-мотанки як оберегу для українського народу та навчала дітей виготовляти їх з тканини та ниток.



Міжнародний день сім'ї
Дитяча бібліотека долучилася до акції "Майбутнє варто планувати", яку організувала районна бібліотека. Користувачі дитячої бібліотеки -  учні 5-Б та 5-В кл. ЗОШ І-ІІІ ст.№1 ім.В.Гренджі-Донського (класний керівник Філіп С.В. та вчитель образотворчого мистецтва) малювали на асфальті кольоровими крейдами за темою "Сім'я. Родина", а також взяли участь у фото виставці "Моя сім'я", де принесли найкращі фотографії своїх сімей.




Найдорожча в світі мама
10 травня 2015 року у малому залі районного будинку культури відбулась вистава, присвячена Дню Матері «Найдорожча в світі мама», за участю учасників театрального гуртка дитячої бібліотеки (керівник Сасин А.В.) та танцювального колективу відділу хореографії Тячівської дитячої школи мистецтв «Перлини Марамороша» (керівник Роман О.М.). Діти співали, танцювали, інсценували, розповідали вірші, присвячені дню Матері. Ведучою вистави була Пилипенко Яна, роль мами виконувала Болож Корнелія, тато– Куцин Любомир, дочка – Суходольська Руслана, адміністратори –Танчинець Марина та Савчук Анна, мама-художник – Мацола Діана, мама-кухар – Горват Вікторія, мама-модель – Ноцинець Юліана, мама-психолог – Мийсарош Яна, учениця – Богоста Неля.
Учні Тячівської дитячої школи мистецтв – Дегтярева Валерія, Ривийс Мелінда, Етвеш Вікторія, Горват Мирослава, Майор Дарина, Попович Мирослава та Ширма Ніколета, а також учасники гуртка виконували танець балерин, «Марічка» та ін.
На закінчення міні-вистави діти вручили мамам подарунки, зроблені своїми руками з нагоди свята. 

Найдорожча в світі мама

Найдорожча в світі мама

Найдорожча в світі мама


СВЯТО МАТЕРІ В БІБЛІОТЕЦІ С. ЛАЗИ
До Дня Матері 10-го травня в бібліотеці с.Лази проведено родинне свято з учнями 2-Б класу(Класовод Буковська Т.С) "Мама в світі найрідніша", діти підготували своїм мамам пісні, вірші. В кінці подарували власноруч виготовлені квіти. На святі були присутні мами,тати, бабусі та дідусі, і навіть молодші сестрички та братики.

ПЕРЕМОГА в обласному турі Всеукраїнського сімейного конкурсу «Книга пам’яті мого роду»
У 2015 році відзначається 70-річчя перемоги у Другій світовій війні. З цієї нагоди Українська асоціація працівників бібліотек для дітей, Національна бібліотека України для дітей під патронатом Міністерства культури України проводять Всеукраїнський сімейний конкурс «Книга пам’яті мого роду».
Головною метою конкурсу є формування у підростаючого покоління високої патріотичної свідомості, виховання шанобливого ставлення до пам’яті про перемогу і ветеранів Другої світової війни, збереження та усвідомлення знань про історію свого роду, своїх предків, виховання на цій основі поваги до старших поколінь та їхнього вкладу у відстоювання незалежності України.
У конкурсі брали участь діти з усіх областей України у 2-х вікових категоріях: читачі-учні 6-11 років та читачі-учні 12-16 років. Конкурс проводився у двох номінаціях: сімейні книги пам’яті та відео книги. За умовами, учасники конкурсу кожної номінації та вікової категорії разом з батьками готують книгу пам’яті свого роду, яка має бути за змістом і жанром за такими напрямами: родинні історії або розповіді про представників родини, які брали участь у Великій вітчизняній війні – на фронті, в тилу, в партизанських загонах, в підпіллі, були вивезені до Німеччини.
Конкурс проводиться у два тури: І-ий тур - з 1 лютого по 9 травня на обласному рівні та ІІ-ий тур з 10 травня по 30 вересня в м.Київ. 
Бібліотечні працівники Тячівського району долучилися до участі у конкурсі, розповсюдивши інформацію про умови конкурсу та допомагали дітям у створенні книжок-саморобок. 
6 травня 2015 року обласні журі підбили підсумки та визначили переможців першого туру у кожній номінації та віковій категорії. Приємною новиною була перемога юних читачів бібліотек Тячівського району. Закарпатська обласна бібліотека для дітей та юнацтва нагородила дипломом: Хрипту Дарину – ученицю 3-го класу Лазівської ЗОШ І-ІІІ ст. за І місце в обласному турі Всеукраїнського сімейного конкурсу «Книга пам’яті мого роду» та Павлишинець Назара – учня 8-го класу Новоселицької ЗОШ І-ІІІ ст. за ІІІ місце в обласному турі Всеукраїнського сімейного конкурсу «Книга пам’яті мого роду», який написав про дідуся з с.Ганичі.
Головне журі (м. Київ) оцінюватиме роботи в другому турі та до 30 вересня 2015 року визначить переможців. Нагородження переможців конкурсу дипломами та призами відбудеться під час святкування Дня захисника України 14 жовтня у Національній бібліотеці України для дітей.
Обласне журі відзначили грамотами та подарунками: Поп Домініку – ученицю 6-го класу Буштинської гімназії-інтернату, Вайнагій Анастасію та Вайнагій Вероніку із смт.Тересва, Гуцул Софію – ученицю5 класу Бедевлянської ЗОШ І-ІІІ ст.. та Слиган Юліану – ученицю 7-го класу Новобарівської ЗОШ І-ІІ ст. Всі інші учасники отримали подяки за участь.
Подяки за участь у конкурсі отримали: Мазур Тамара(с.Терново), Мартин Наталія (с.Терново-Петрушів), Ціпкало Юлія (с.Вонігово), Марічак Дарина (смт.Дубове), Апшай Мирослава (с.Угля), Катринець Константин (с.Грушево),Чорей Василь (с.Чумалево), Мурга Михайло (с.Вишоватий),Волос Микола (с.Лази), Стойка Михайло (с.Колодне), Дочинець Іван (с.Біловарці, Костяк Марії (смт.Усть-Чорна).

Книга пам’яті мого роду

Малюнок на асфальті
На площі Поштовій користувачі дитячої бібліотеки малювали крейдою малюнки на асфальті на вільну тему. Юні читачі бібліотеки починали свої шедеври з квітів, сердечок, а завершили патріотичними малюнками "Я люблю Україну".





Маки Памяті
  3 травня  в бібліотеці- філії №47 с.Ганичі-Солоне пройшов майстер – клас по виготовленню маків з кольорового паперу. Під керівництвом бібліотекарів М.О.Корсак та М.І.Фіцай, учасники майстер - класу поринули у творчий процес в особливо піднесеному настрої, адже створювали символ пам’яті Великої Перемоги.
Просмотреть фотографию в сообщении Просмотреть фотографию в сообщении Просмотреть фотографию в сообщении
Книга – криниця знань

Всеукраїнський тиждень дитячого читання має  багаторічні традиції. Започаткований у 1943 році письменником Львом Кассилем під назвою «Книжкові іменини», він і до цього часу лишається святом дитини і книги.
Цьогоріч Всеукраїнський тиждень дитячого читання проходив з 19 березня по 2 квітня, у рамках якого проводилось безліч цікавого: ліричний вернісаж «На крилах вірша чарівного», читаючий мікрофон «Веселе читання», майстер-клас по виготовлення закладки «В книжечку на згадку – зробимо закладку», літературна подорож «Хай в кожен дім приходить казка, а в ній пригода, мудрість, ласка» до 210 – річниці від дня народження Г.К. Андерсена.
І на завершення в центральній дитячій бібліотеці 02.04 відбулось свято «Книга – криниця знань», що організувала провідний бібліотекар Куцин М.В. спільно з учнями 3-А класу ЗОШ І-ІІІ ст. №1 ім. В. Гренджі-Донського           (класний керівник Мочан В.В.), що виступили перед  учнями 2-А класу ЗОШ І-ІІІ ст. №2 (класний керівник Орто Л.М.) та разом  подорожували до міста Книгоград, до якого потрапляють тільки книголюби.
Згадували прислів’я, співали пісні, читали вірші, розгадували загадки та відповідали на запитання вікторини. Діти змогли перевірити свої знання про книгу.
Так завершилось свято «Книга – криниця знань», де побажанням було «Діти, любіть, бережіть книги, бо в них велика сила, в них вкладено велику працю й мудрість багатьох людей».


                                       Провідний бібліотекар Тячівської ЦДБ Сасин А.В.

Книга – це мудрість століть
У рамках Всеукраїнського тижня дитячого читання у бібліотеці-філії с.Ганичі спільно з працівниками Ганичівського будинку культури та бібліотекарем шкільної бібліотеки О.П.Фіцай проведена літературна година «Книга – це мудрість століть» з учнями міської школи. Захід проводився з метою привернути увагу дітей до книги, до читання, хоч у нинішньому цивілізованому світі багато людей звертаються до інтернету, але книга, прочитана в дитинстві запам’ятовується на все життя. На завершення заходу діти брали активну участь у вікторині «Хто багато читає, той багато знає».


Фіцай М.І.

В книжечку на згадку – зробимо закладку

Книга – чудовий, дивовижний витвір людського розуму.Книга – це безперервний діалог в часі і просторі.
В рамках Всеукраїнського тижня дитячого читання у Тячівській ЦДБ 31 березня було проведено майстер-клас «В книжечку на згадку – зробимо закладку» та бесіду про бережливе та охайне ставлення до книги, щоб вона служила довго, не згортались сторінки, не робились «вушка».Учні 2-Б класу Тячівської ЗОШ І-ІІІ ст. №2  (класний керівник Думнич О.Й) із захопленням виготовляли закладку для своєї книжечки. У 2-Б класі навчається  Гоздо Вікторія, яка разом з батьками та братиком переїхали до Тячева із Донецької області. «Дівчинка дуже розумна та старанна, але дуже переживає, якщо їй щось не вдається зробити» - розповідає вчитель. І, справді, вона старанно виготовляла свою закладку, використовуючи для цього паперові квадратики різного кольору.

Провідний бібліотекар Тячівської ЦДБ Сасин А.В.









«Читаючий мікрофон»

        У рамках Всеукраїнського тижня дитячого читання дитячою бібліотекою був організований «читаючий мікрофон»  на дитячому майданчику. У «читаючому мікрофоні» взяли участь  учні 4 класів групи  продовженого дня ЗОШ І-ІІІ ст..№1 ім.В.Гренджі-Донського та вчитель Сокол-Рішко Н.В. По черзі діти читали  в мікрофон казки та брали активну участь у вікторині «Хто казки знає, той і відгадає» та відгадуванні загадок.



Україна – чарівна країна
До Всеукраїнського тижня дитячого читання
Період чарівної весни приносить до бібліотек України традиційне свято – Всеукраїнський тиждень дитячого читання – час, сповнений дивовижного книжкового розмаїття. У рамках Всеукраїнського тижня дитячого читання у Тячівській дитячій бібліотеці відбулася година патріотичної лірики, присвячена Україні та українській мові. У національних костюмах виступили учні 5-В кл. ЗОШ І-ІІІ ст.ім В.Гренджі-Донського (класний керівник Філіп С.В. та вчитель української мови та літератури, завуч школи – Острешко Л.М.).
«Україна – золота чарівна сторона. Земля рясно уквітчана, зеленню закосичена. Скільки ніжних, ласкавих поетичних слів придумали люди, щоб висловити свою любов до краю, де народилися і живуть» - зазначили ведучі – Максим Левицький та Валерія Цюбик. П’ятикласники розказували вірші про Україну, прислів’я та приказки, розповіли легенду , як Бог розділяв таланти між дітьми світу і дівчині-Україні подарував національний дар – пісню. Учні розповіли про значення пісні для українського народу, після чого заспівали пісню про Україну.
Глядачами були учні 5 кл. ЗОШ №3 з угорською мовою навчання (вчителі Куцин А.І., Половко Т.М.), бібліотекарі районної бібліотеки та методисти районного відділу культури. На завершення заходу бібліотекарі запропонували переглянути книжкову виставку про Україну та наголосили, що Всеукраїнський тиждень дитячого читання триває і запросили відвідати наступні заходи, які відбуватимуться у бібліотеці.



Завідувач Тячівської центральної
дитячої бібліотеки                                                                                                                                                        Федина В.В. 

Всесвітній день поезії
З нагоди Всесвітнього дня поезії в картинній галереї ім. Ш. Голлоші районного відділу культури відбулася зустріч з поетами району. Діячів пера привітав зі святом начальник відділу культури Тячівської райдержадміністрації Гудак Василь Антонович.
Свою поезію зачитували: Град Михайло Іванович, Орос Наталія Василівна, Новаленко Аліна Василівна, Спащук Валентина Миколаївна, Рак Ганна Степанівна, Розман Ганна,  Волос Олена,  Грицан Марія,  Танчинець Надія. У віршах точно виражена думка автора, його переживання, ставлення до життя. Поезія розвиває естетичні смаки.
Також на зустрічі побували  юні поети, де презентували свої перші спроби пера : читачі районної дитячої бібліотеки - Бодак Злата – учениця 8 кл. ЗОШ І-ІІІ ст. №2, Філіп Андріана - учениця 9 кл. ЗОШ І-ІІІ ст. №2,  користувачка бібліотеки-філії смт. Буштино - Вовчок Аліна – учениця 9 кл.  Буштинської ЗОШ І-ІІІ ст., користувачка бібліотеки-філії с. Бедевля  - Ділінко Іванна – учениця 7 кл. Бедевлянської ЗОШ І-ІІІ ст.
Твори всіх авторів знайшли свій відгук в аудиторії. Читаючи поезію, людина починає більше бачити, відчувати, краще сприймати прекрасне.






«Зустріч з «кіборгом»
Днями  читачі Тересвянської бібліотеки зустрічали незвичайного, але шановного гостя. У бібліотеку завітав боєць АТО, захисник Донецького аеропорту  - земляк Савула Ярослав Іванович. Справжній «кіборг» захоплено  шепотіли діти і задавали безліч запитань. Боєць стримано посміхався у відповідь і задовольнив увагу слухачів розповіддю про нелегкі будні на передовій, про важливість нашої підтримки українських вояків, та ще багато цікавих епізодів з життя в АТО. На жаль зустріч швидко минала, адже пан Ярослав приїхав по роботі у відрядження і не міг приділити більше часу. Йому та  всім захисникам України побажали здоров’я, відваги та повернутися з перемогою додому.


Завідуюча бібліотеки-філії № 10 смт. Тересва
 Новаленко А.В.

Карпатська Україна. Шлях до державності
Кожен народ, якщо він народ, має свою власну історію. Багатовікова історія українського народу – бездонна, невичерпна криниця духу мудрості, перемог і страждань. 15 березня 1939 р. закарпатський український народ скинув тисячолітнє ярмо гнобителів. Цього дня він показав свою зрілість до самостійного вирішення власної долі та національної самоідентифікації.
Закарпатц
і так довго мріяли про свободу і гідність, що за порівняно невеликий проміжок часу, який їм відвела історія, намагалися зробити те, що за звичних умов роблять за десятиліття. 
З нагоди відзначення 76-ї річниці Карпатської України у кінотеатрі ім..Т.Г.Шевченка працівниками дитячої бібліотеки та методистами районного методичного центру відділу культури була організована історична година «Карпатська Україна. Шлях до державності» з учнями 8-Б кл. Тячівської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 Ім.В.Гренджі-Донського (класний керівник Гарастей Г.В.). 
«Бог   розпорядився   так,   щоб через 75 років   патріотам   нашої землі знову   випало стати на її захист. Світ у подиві й шані схиляє голову перед   Небесною Сотнею, перед всім українським народом,   мужність якого   ще раз довела, що   громадяни України вміють у   важкі хвилини   об’єднуватися заради   волі   і свободи своєї держави» - зазначили ведучі та запропонували присутнім вшанувати пам’ять всіх, хто загинув у боротьбі за створення незалежної держави, хвилиною мовчання.

Доповненням заходу було перегляд документального фільму «39-ий. Карпатська Україна "Спогади очевидців"» учнями 8-9-х класів Тячівської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 Ім.В.Гренджі-Донського. Бажаючі мали змогу переглянути і книжкову виставку «Велич і трагедія Карпатської України»


Сюрприз для матусь
Історія свідчить, що традиція вшановувати жіноцтво існувала протягом всієї історії глобального суспільства, але в різні часи і в різних країнах світу вона набувала різних форм. Свято весни, воскресіння і появи нового життя люди святкували з найдавніших часів. Це свято мало багато важливих суспільних функцій, зокрема слугувало початком відліку нового року, важливою віхою у сільськогосподарському календарі тощо. В цей день у багатьох народів світу традиційно важлива роль відводилась жіноцтву, підкреслювалась суспільна роль жіноцтва як дружин, матерів, подруг, коханих тощо.

До дня 8 Березня у дитячій бібліотеці проходили години творчості, де діти готували подарунки для своїх матусь. Допомагала творити дива бібліотекар Сасин А.В. Саморобки, листівки з написами мамам обов’язково сподобаються, бо для них старалися їх діти.











МАЙСТЕР КЛАС ДО 8 БЕРЕЗНЯ В С. ТЕРНОВО
В БІБЛІОТЕЦІ С. ТЕРНОВО ЗІБРАЛИСЬ ЮНІ КОРИСТУВАЧІ, ЩОБ ЗРОБИТИ ОРИГІНАЛЬНІ ПОДАРУНКИ СВОЇМИ РУКАМИ ДЛЯ МАТУСЬ,.
ДІТИ ВИГОТОВЛЯЛИ РІЗНІ КВІТИ: ПІДСНІЖНИКИ, ТЮЛЬПАНИ, НАРЦИСИ, ЩОБ ПОРАДУВАТИ СВОЇХ БЛИЗЬКИХ ТА РІДНИХ. З ЗАХОПЛЕНІСТЮ СЛУХАЛИ ЛЕГЕНДИ ПРО КВІТИ, ЯКІ ЇМ РОЗПОВІДАЛИ ПРАЦІВНИКИ БІБЛІОТЕКИ.

«До висот Шевченкового слова»
5 березня у великому залі РБК відбувся ІІ районний огляд-конкурс читців-декламаторів присвячений 201 річниці від дня народження Т.Г.Шевченка «До висот Шевченкового слова». У конкурсі прийняли участь майже всі заклади культури району.У конкурсі змагався і користувач дитячої бібліотеки – Левицький Максим – учень 5 кл. Тячівської ЗОШ І-ІІІ ст..№1 ім.В.Гренджі-Донського.

«Дулівський мудрець-казкар»

Михайло Михайлович Галиця (25.02.1885 – 26.01.1971)один із талановитих сучасних українських казкарів, який народився в с.Дулово Тячівського району. Горизонти його домислу винятково широкі, поетичне світосприйняття багате, майстерність оповідача висока, він дивує слухачів монументальністю сюжетів і образів, умінням відгукуватися на актуальні події.
З нагоди 130-річчя від дня народження казкаря Михайла Михайловича Галиці у бібліотеці-філії с.Дулово (провідний бібліотекар Данч Г.І.) була проведена літературна година «Дулівський мудрець-казкар», де були запрошені односельчани і родичі казкаря.  Ведучі  – Чобей Ангеліна, Бабич Ангеліна, Гарбуз Владислава - учні 8 кл. Дулівської ЗОШ І-ІІ ст.ім С.Вайди розповіли про життя і творчість казкаря. Внуки - Чобей Ю.І., Молнар М.І., Галиця О.В розповіли спогади про свого дідуся. До слова запросили колишнього директора Дулівської ЗОШ - Танчинець М.Г., яка добре знала М.М.Галицю. Вона розповіла про зустрічі казкаря з учнями школи, згадала, як він розповідав дітям казки, складаючи їх «на ходу» , показала кілька фотографій, які збереглися у неї. На завершення зустрічі всі присутні розглядали малюнки до казок М.Галиці, які напередодні підготували учні школи.
У бібліотеці-філії с.Дулово оформлено стенд «Дулівський мудрець-казкар», де розміщено інформацію про казкаря, є тека-накопичувач «Михайло Галиця – казкар із Дулова», книги з його казками.
Казка – велике диво людської культури. Казка несе в собі глибокі пристрасті людської душі, прагнення її до ідеалу, боротьби, викликає в людини найрізноманітніші емоції, чарує її багатством фарб, музикою слова, глибиною думки, красою образів, правдою життя. Це те, до чого так щиро тягнуться діти. Впливаючи на емоції, казки виробляють у школяра досвід подолання перешкод, що пізніше стає вірним помічником у житті.



Внуки Михайла Галиці

Памяті героїв Майдану
9 лютого на площі Поштовій зібрались бібліотечні та клубні працівники району, щоб в скорботі схилити низько голови перед пам’ятю людей, яких було вбито на Майдані в Києві - у мирний час.
Після виступу, на площі Поштовій, завідуючої бібліотекою-філією смт.Буштино - поетеси Орос Н.В. та учениці Буштинської школи І-ІІІ ст. Вовчок Аліни, які написали декілька власних віршів про ті події , всі працівники пішли колоною до памятника "Небесній Сотні", щоб покласти квіти і запалити свічки і пом'янути всіх загиблих хвилиною мовчання.

Напередодні свята Стрітення
На останній  місяць зими випадає одне із найбільших і найшанованіших церковних свят — Стрітення, яке відзначають 15 лютого. А ще цей день був змаганням для Зими і Весни. Саме 15 лютого вони зустрічалися і починали змагатися. Якщо бабуся Зима переможе, то довго іще буде холодно, а якщо красуня Весна візьме гору, то поверне на тепло. Ця зустріч була пишна і радісна, люди прославляли рідну природу, що прокидається від зимового сну, проганяли зиму. Ще це свято називають Зимобором або Громниці.
До дня Стрітення у центральній дитячій бібліотеці 13 лютого відбулося свято «А вже весна, а вже красна», з метою ознайомлення дітей з народними звичаями, з народним обрядом Стрітення, з метою виховання любові і бережливого ставлення до природи. На захід завітали учні 3-Б кл. (класний керівник Кричфалушій М.П.), учні 3-А кл. (класний керівник Мочан В.В.) та учні 4-А кл (класний керівник Ростока О.А.) ЗОШ І-ІІІ ст. №1 ім.В.Гренджі-Донського.
Ведучі Сасин А.В. – провідний бібліотекар ЦДБ, та Грись А.В. – студентка 3 курсу Ужгородського коледжу культури та мистецтв разом з учнями розшифровували ребуси, обговорювали зміни в природі з приходом весни, слухали музичну композицію «Пори року. Весна» А. Вівальді.
Токар А.В. -  студентка 3 курсу Ужгородського коледжу культури та мистецтв у ролі дівчини Весни зачитала телеграму від птахів з проханням допомогти їм повернутися додому з теплих країв. За допомогою гри «Шифрувальник» діти розшифровували назви птахів.
Напередодні заходу діти намалювали малюнки, щоб взяти участь у конкурсі «Кращий художник», де перемогла учениця 4 класу – Алечко Маріанна і отримала подарунок від Весни.


З днем святого Валентина, дорогий солдате!
Напередодні дня Святого Валентина у дитячій бібліотеці відбулася година творчості «Зірка кохання не на небі, вона у серці вашім є». Учні 5-В кл. ЗОШ І-ІІІ ст. №1 ім.В.Гренджі-Донського з завучем школи Острешко Л.М. завітали до дитячої бібліотеки, щоб виготовити листівки у формі сердечок. В них записували побажання та вітання для українських солдат. Ось деякі з них: «З Днем святого Валентина! Я розумію, що вам важко, але не падайте духом». «Дорогий солдате! Бажаю тобі сили, здоров’я, віри і наснаги. », «Я пишаюся тобою. Твоя стальна душа не скориться нашому окупанту. Ти справжній герой! », « З нами Бог і правда, а значить перемога. Слава Україні!». Далі діти разом з бібліотекарями відвідали картинну галерею, де переглянули фільм про Закарпатського художника. 







Кузьма Скрябін
Пам'ятаємо... Сумуємо...



Класик сучасної української літератури
(до 85-річчя від дня народження Всеволода Нестайка)

В.Нестайко – видатний український дитячий письменник, який написав і видав твори «В країні сонячних зайчиків», «Космо-Натка», «Пригоди Робінзона Кукурузо», «Пригоди Грицька Половинки» та багато інших. Особливою популярністю серед дітей користується «Тореадори з Васюківки».

            У бібліотеці-філії с.Колодно зібралися учні 5-х класів, щоб краще ознайомитися з творчістю дитячого письменника. Обговорення книг проводили працівники бібліотек-філій с.Колодно та с.Угля. Учні – користувачі бібліотеки познайомилися з героями книг – розумними, жвавими, дотепними, сміливими маленькими героями, які в різних життєвих ситуаціях, іноді зовсім химерних, а часом і відверто драматичних виявляють неабияку кмітливість, почуття гумору і людяність. Цікава розповідь спонукала дітей до ближчого знайомства з героями книг Всеволода Нестайка.


День Соборностi Украни
та 69-а річниця утворення
Закарпатської області у складі України
22 сiчня день Соборностi Украни. 96 рокiв тому це слово було вписане в iсторiю українського народу, але святковим днем українського календаря воно стало тiльки вiд недавна. Лише за умов державотворчих процесiв в Українi цей день набув своєї чинностi. У березнi 1917 року у Надднiпрянськiй Українi розпочалася нацiональна революцiя. Було обрано Центральну Раду, першого президента М.Грушевського, проголошення створення Української Народної Республiки (УНР), а 4 Унiверсалом вiд 22 сiчня 1918 р. було проголошено незалежнiсть України. Подiбнi процеси вiдбувалися i в Галичинi. 9 листопада 1818 р. було проголошено назву держави ЗУНР i створено перший уряд — державний Секретарiат на чолi з Костем Левицьким. 22 сiчня I919р. у Києвi на площi святої Софiї відбулося урочисте проголошення злуки УНР i ЗУНР.
З нагоди цієї події Тячівською районною бібліотекою, бібліотекою для дітей, районним методичним центром відділу культури був організований флешмоб «Сила нації – в її єдності». Учасниками флешмобу були бібліотечні та клубні працівники району з користувачами. Флешмобівці з блакитно-жовтими прапорцями та патріотичними плакатами пройшлися від дитячої бібліотеки до площі Поштової, де відбувся мітинг за участі представників влади та всіх бажаючих.
Мітинг розпочався звучанням Державного Гімну України, вшануванням пам'яті хвилиною мовчання  всіх загиблих у боротьбі за соборність та незалежність нашої держави. З віршованими вітаннями виступили користувачі районної дитячої бібліотеки, користувач бібліотеки-філії смт. Буштино з поезією «За мир». Після урочистої частини та покладання квітів  до обеліску Героям Небесної Сотні та пам’ятнику Тарасу Григоровичу Шевченку учасники флешмобу сфотографувалися на згадку.

У доленосному Акті Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки яскраво відбилося віковічне прагнення українців до власної державності, єдності всіх українських земель, відчуття великої єдиної родини.




У дитячій бібліотеці лунала коляда
Протягом двох тижнів від Різдва до Водохреща з давніх часів лунає коляда. Все більше людей згадує традиції своїх предків і починають дотримуватися їх. Найкраще, що цим традиціям навчають дітей
До новорічно-різдвяних свят у дитячій бібліотеці (завідуюча Федина В.В.) лунала коляда. Учні 4-х кл. Тячівської ЗОШ №1 ім. В.Гренджі-Донського (вчителі - Тяско Л.П., Ростока О.А., муз.керівник  - Бийреш В.Л. та завуч - Острешко Л.М.) у сценічних костюмах пастушків (Зизень Ю., Танчинець М.), ангелів (Ширма Н., Куцин Л.), колядників (Григоренко А., Ловська К., Мацола І.) та біблійних Йосипа (Міллер Н.) та Діви Марії (Попович М.) співали колядки, інсценували народження маленького Ісуса та вінчували на многая літ. Діти старались із усіх сил та милували слух чудовими дзвінкими нотками.
Колядки можна назвати народним євангелієм, бо у них все так чітко описано! Традиційні різдвяно-новорічні обряди ,колядки та щедрівки - це справжня скарбниця нашого народу, яку потрібно глибоко пізнавати.