"Лицарі сонця" - до дня українського козацтва

Дуже давно, коли знищили державу слов’ян – «Київську Русь» солдати залишились без роботи, тому їм прийшлось переселятись поближче до європейських країн, де вони наймались на військову справу. Такі люди називали себе козаками, що означає – вільна людина.
Козаки були дуже відважними і не боялись смерті, тому на голові залишали лише чуба, який попереджував ворога, що козак не боїться загинути в бою…
Серед козаків були характерники - це люди, які володіли надзвичайними здібностями. Найвідомішим характерником був Іван Сірко, який наганяв страх на ворогів. Про нього навіть склали прислів’я:
«Як козак саблею блисне то москаль в штани дрисне!»
Козаки жили на Січі. Січ – це дерев’яний замок, який оточував глибокий рів і височезний вал, з дозорними баштамиі бійницями для гармат, дерев’яний частокіл – все це говорило про те, що тут живуть лицарі.
Посередені Січі знаходився Майдан для навчання військової вправи. Також козаки на ньому голосували за Гетьмана і карали тих, хто порушив закони запорізьких козаків. Посередині майдану стоїть церква Покрови Пресвятої Богородиці – заступниці усього козацтва.
За пияцтво на Січі  козака прив’язували до стовпа, під яким  лежала в’язанка довгих хворостин, і хто б з козаків не проходив поряд, бив три рази бідолаху по спині. І не дай тобі Боже, щось вкрасти у товариша свого! За це на Січі карали на смерть.
Козаки дуже швидко плавали по Дніпру і Чорному морі на своїх чайках - це  човен, видовбаний з верби або липи, борта обшиті дошками. На борту підв’язаний пояс з очерету, який захищав чайку при обстрілі і не давав потонути чайці.
Козаки першими у світі написали Конституцію – це закон, за яким всі люди визнавались вільними…
 В бібліотеці для дітей діє книжкова виставка "Лицарі сонця ", що присвячена дню українського козацтва, в  якій виствітлено історію козацтва, видатні особистості Запорізької Січі та літературні твори героями яких є  козаки.Немає коментарів:

Дописати коментар