День «дякую»

11 січня відзначається Всесвітній день «дякую»

 Щодня люди вимовляють слово «дякую» мільйони разів, але чи замислюються вони про те, як це слово з’явилося в нашій мові, що означає і наскільки потужну енергетику має?

Всесвітній день «дякую» покликаний нагадати людям про цінність хороших манер, заснований за ініціативи ЮНЕСКО та ООН. 

10 січня в Молодіжному хабі Інтеграційно-ресурсного центру "Точка доступу" працівники КЗ "ОМЦКМ"  провели майстер-клас з виготовлення листівок до Всесвітнього дня "дякую" за участю юних відвідувачів  Тячівської бібліотеки-філії для дітей (завідуюча-Вікторія Федина) і дитячого клубу "Смайл кідс" (керівник-Андріана Шахнова). Діти переглянули анімовану презентацію про Всесвітній день "дякую", підготовлену директором Центру-Наталією Сасин та із задоволенням виготовляли листівки у формі сердечок. Кожна листівка окрема подяка адресована воїнам-захисникам, батькам, другові, подрузі, родині..

Вперше вислів «дякую» зафіксували у словнику-розмовнику, виданому в Парижі у 1586 р. Тепер цей день, починаючи з 2008 року, щорічно відзначають 11 січня. Це свято — це чудова нагода, щоб подякувати найріднішим людям за все те, що вони для вас зробили. 

«Дякую» – одне з найбільш уживаних слів у міжнародній лексиці. Воно вказане в усіх туристичних розмовниках.

Сама ж традиція говорити у відповідь на будь-яку приємність слова вдячності з’явилася в сиву давнину. Ще в часи Стародавнього Риму філософ Цицерон вважав вдячність не просто найбільшою людською чеснотою, а й матір’ю всіх інших чеснот.  Отже долучайтеся до хороших манер, діліться душевним теплом з оточуючими, дякуйте тим, хто поруч.

А усією  дружною українською родиною ми разом доземно вклонимося і скажемо «Дякую» нашим героїчним  Збройним Силам, всім українським  воїнам, що боронять нашу святу землю від російської орди.

Дякуємо вам, наші рідні!