Історія бібліотеки

Тячівська районна дитяча бібліотекаТячівська центральна районна дитяча бібліотека була відкрита у жовтні 1948 року  і називалась - «Окружна дитяча бібліотека», знаходилась в приміщенні центральної районної бібліотеки для дорослих, тоді ще селища Тячева, за адресою Червона площа №1. Це були тяжкі післявоєнні роки відбудови народного господарства. Жителі міста, для поповнення бібліотечного фонду, приносили книжки з домівок.   На той час книжковий фонд становив – 1307 примірників книг, читачів обслужено149. Працювала в бібліотеці  тільки одна працівниця – Александренко Віра Олександрівна.
В 1951 році бібліотеку було перенесено у нове приміщення, яке складалося з читального залу, абонемента та книгосховища. Першою завідуючою була Ситар-Роговікова Юлія Юріївна
У той час штат бібліотеки складався з трьох чоловік: завідуюча бібліотекою, завідуюча читальним залом та бібліотекаря. Перший звіт про роботу бібліотеки  - за 1953 рік: книжковий фонд – 9341 примірник видань, книговидача – 14609, обслужено читачів – 653, за 1953 рік до бібліотеки надійшло 1971 примірників видань. У 1972 році за сумлінну роботу бібліотеку було нагороджено медаллю «Бібліотека відмінної роботи».
У 1972 році вперше в області відкрито «Кімнату юного читача» при сільській бібліотеці с.Вонігово Тячівського району. В 1974 році бібліотеку було перенесено у просторіше приміщення, яке складалося з читального залу, відділів обслуговування 1-4 класів та 5-8 класів, двох кімнат книгосховища та кабінету завідуючої. У цьому приміщенні бібліотека знаходиться і по сьогоднішній день.  У 1974 році Ю.Ю.Роговікову було призначено завідуючою районним відділом культури.      
На місце завідуючої дитячої бібліотеки 1974-1989 рр. було призначено Микулянець Ірину Василівну. При бібліотеці було створено обласну школу передового бібліотечного досвіду, проводились обласні семінари бібліотечних працівників, при бібліотеці працював ляльковий театр.
З 1989 р. по 1998 р. завідуючою дитячої бібліотеки призначена Сливка Марія (Магдалина) Еміліївна. За час роботи покращилася матеріально-технічна база дитячої бібліотеки
З 1998р. по 2008 р. завідуючою дитячої бібліотеки призначена Бора Христина Іванівна. За період роботи на посаді завідуючої установу газифіковано, перекрито покрівлю.
З 2008 року завідуючою дитячої бібліотеки призначена Федина Вікторія Василівна. 
У 2009 році був проведений капітальний ремонт приміщень та оновлено фасад будівлі. Зміцнилася матеріально-технічна база: закуплено стелажі, столи, стільці, придбано комп’ютер з підключенням до мережі інтернет, мультифункціональний пристрій.
На сьогоднішній день у бібліотеці для дітей працюють: Федина Вікторія Василівна  – завідуюча бібліотеки, Сасин Анна Володимирівна – провідний бібліотекар та Куцин Марія Василівна – провідний бібліотекар."Погляд в минуле Тячівської районної бібліотеки для дітей" -