Звичаї та обряди, фольклор зявляються разом із виникненням людського суспільства внаслідок повторювання однакових вчинків, які згодом стають нормою, що нею люди керуються в своєму житті. Їх становлення і розвиток відбувалися впродовж віків у найтіснішому звязку з розвитком самобутньої культури українців. Звичаї та обряди супроводжуються піснями, танцями, театралізованими діями, тому й становлять значний інтерес саме як явище народного мистецтва.
У давнину люди ходили часто на друге або третє село, де були найбільші базари, і продавали худобу. Газди їхали з возами, а в кого статків не було, той ішов пішки. На возах везли поросят і міхи із сіном, овечки і баранці бігли поряд. Хто продавав корову, той відправлявся на базар ще темною нічкою. З усієї худобини наймилішим і найкумеднішим товаром була коза.
24 жовтня 2017 року у дитячій бібліотеці відбулося базарне дійство - вистава "Як дідо козу продавав" за комедією Ю. Драгун, де глядачі мали можливість переконатись, що з козою трапляються справді кумедні історії.
Ролі виконували учасники театрального гуртка "Барвисті метелики": Дідо - Сасин А.В.; Баба дідова - Богоста Неля; Баби-продавчині - Болаж Корнелія, Танчинець Марина та Попович Діана; Покупець - Продан Олександра та Жінка покупця - Куртяк Лариса; Стрий - Чернявець Каріна; Урядник базару - Дарвай Дарина та Вівчар - Олексій Богдан.