Обласний етап Всеукраїнського конкурсу «Лідер читання 2023»

​29 серпня 2023 року відбувся обласний етап Всеукраїнського конкурсу «Лідер читання 2023» в Закарпатській обласній бібліотеці для дітей та юнацтва.

Участь у ньому взяли 16 учасників, учнів 5-8 класів.

Тячівську громаду представляли Челленюк Марина (бібліотека с. Руське Поле), Пилип Ксенія (Тячівська дитяча бібліотека) та Думнич Валерія (бібліотека с. Округла)

 Вони мали змогу розповісти про захоплення книгами з раннього дитинства, яке переросло з роками у справжню любов. Діти представляли свої проєкти та відеопрезентації.

В рамках свята відбулася творча зустріч з відомою закарпатською поетесою, членкинею Національної спілки письменників України, тричі лауреаткою літературної премії ім. Ф Потушняка, Всеукраїнської премії ім. Зореслава, доценткою – Лідією Петрівною Повх.

Журі конкурсу дуже серйозно підійшло до визначення переможця. А оцінювали конкурсантів керівник літературно-драматичної частини Закарпатського лялькового театру, театрознавець, викладач Академії культури й мистецтв Ніна Олексіївна Малишка, педагог-організатор, учителька української мови та літератури лінгвістичної гімназії ім. Т.Г. Шевченка, авторка казок для дітей Світлана Володимирівна Тодер та голова журі – прозаїк, член Національної спілки письменників України, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України, заслужений майстер народної творчості України, лауреат багатьох літературних премій Петро Михайлович Ходанич, При оцінюванні робіт брались до уваги рейтинг читацької активності конкурсантів, їх творче ставлення до складання відгуку на улюблену книгу та активна участь у бібліотечних заходах. Журі відмітило здібності й обдарування кожного з конкурсантів.

Лідером читання в Закарпатській області стала учениця Юлія Зуб (м. Берегово). Вона як і інші переможці Всеукраїнського конкурсу «Лідер читання» увійде до складу національного дитячого журі міжнародної премії IBBY.

За активну участь у Конкурсі всі учасники отримали дипломи і подарунки за підтримки Департамент культури Закарпатської ОДА та  ТМ Закарпатський пряник