Година пам'яті до Дня Чорнобильської трагедії "Гірчить Чорнобиль, крізь роки гірчить..."


.У ніч проти 26 червня 1986 року на Чорнобильській атомній електростанції, розташованій на півночі Київщини, пролунали вибухи, що спричинили найбільшу техногенну катастрофу в історії людства. Відтоді минуло 39 років, однак зона відчуження довкола ЧАЕС залишається найкрасномовнішим нагадуванням про масштаб лиха.

28 квітня у галереї ім.Ш.Голлоші працівники КЗ "ОМЦКМ" провели годину пам'яті, приурочену  річниці трагедії на Чорнобильській АЕС. У залі зібралися учасники ліквідації аварії  на атомній електростанції, учні Тячівського професійного ліцею, працівники Тячівської публічної бібліотеки, дитячої бібліотеки 

Ведучі - Соломія Гарагонич і Софія Кріжан, розповіли про окремі епізоди цієї трагедії. До присутніх звернувся Ковальчук Микола Григорович- голова ГО "Союз Чорнобиль.Україна" Тячівського району та запросив хвилиною мовчання вшанувати пам'ять тих, хто ціною власного життя захистив життя мільйонів, їх подвиг назавжди вписаний у літопис людської мужності.

     Чорнобильська катастрофа вважається найбільшою за всю історію ядерної енергетики. Аварії на ЧАЕС та АЕС Фукусіма-1 в Японії, яку в 2011 спричинили руйнівний землетрус і цунамі, є двома катастрофами, як отримали найвищий ступінь тяжкості (сьомий) за Міжнародною шкалою ядерних подій, іншою є ядерна катастрофа на Фукусімі в Японії 2011 року.